Výzdoba svatebních stolů. Jak udělat, aby vypadala dokonale?

Kromě samotného místa, kde bude oslava probíhat, bude hrát také velkou roli výzdoba svatebních stolů. Ta totiž určuje atmosféru celé této nejdůležitější oslavy vašeho života. Také záleží na tom, jak budou stoly uspořádány, zda budou vedle sebe nebo třeba kulaté stoly vzdáleny od sebe. Dále byste měli přemýšlet nad tím, do jaké barvy budete celou recepci ladit, aby bylo všechno perfektní a stylové.

Látky a potahy

Samozřejmostí jsou klasické bílé ubrusy, které ke svatbě už prostě tak nějak patří. Nicméně je vždy třeba je nějak ozvláštnit a přidat barvu, která bude udávat celou oslavu.

  • Natáhněte přes středy stolů svatební organzový běhoun jako barevný základ pro další dekorace.
  • Běhoun můžete nahradit také různými stuhami či vrstvenými látkovými ubrusy.
  • Do stejné barvy slaďte také papírové ubrousky, které skryjí případné skvrny na stolech.
  • Doporučujeme tyto doplňky zvolit ve vzorovaném či třeba krajkovém provedení, abyste získala více detailů.

Osvětlení

Různé formy osvětlení na stole jsou nejenom designová, ale také praktická výzdoba svatebních stolů. Pokud večer, když padne tma, zhasnete a jako zdroje světla necháte pouze tato malá osvětlení, získáte najednou neskutečnou romantiku a skvělé fotky, které kvalitní svatební fotograf dokáže i za tohoto přítmí vytvořit.

Možnosti zahrnují:

  • čajové svíčky, svíčky ve stojanech či jejich kombinace,
  • světelné láhve, které zajistí příjemné tlumené světlo,
  • světelné řetězy podél okrajů stolů, nebo na stole zabalené do tylu či krajky.

Výzdoba svatebních stolů – co dát na střed?

V tomto případě se otvírá možnost nechat zcela průchod své fantazii, protože ve středu stolu může být prakticky cokoliv. My bychom na nějaké jasně viditelné místo umístili harmonogram svatby, aby ho nikdo nemohl minout. Případně se nabízí umístění kasičky pro novomanžele.

Květiny

Nicméně konvence udává, že by zde neměly chybět květiny, ať už nařezané od květinářky, nebo umělé a mohou například také ladit s vývazky svatebních hostů. Spousta z vás se při představě umělých květin otřese, nicméně, zkuste prohledat internet. Dnes se dají sehnat opravdu krásné umělé květiny, k nerozeznání od těch živých. Tahle varianta je mnohem levnější, a navíc pak můžete těmito květy vyzdobit svou domácnost nebo je jednoduše prodat další nevěstě.

Praktická výzdoba svatebních stolů

V poslední době se velkou módou staly dřevěné kůly, na které jde postavit prakticky cokoli. Vhodnou volbou jsou ale misky s ovocem či talířky se svatebními zákusky. Samozřejmostí by měly být také nádoby s vodou a s vínem, aby se hosté mohli během svatební hostiny i po ní sami obsloužit. Vše uloženo na běhounu může být posypáno okvětními lístky růží či jinými drobnými předměty, jako jsou dřevěná srdíčka, či v případě podzimní svatby i barevné listí. Nezapomeňte také na praktické jmenovky, které určují zasedací pořádek hostů. Pokud budete mít svatbu ve stodole, rozhodně použijte dřevěné dekorace!

K dobrému jídlu patří i dobré pití. Alkohol na svatbě mít nejspíš budete, i ten můžete vkusně umístit!

Hlavně vše laďte do jedné barvy, nicméně můžete používat několik odstínů. Vaše svatební stoly tak budou působit elegantně. Když k nim přidáte ještě potahy na židle, bude mít celá místnost nádech luxusu.

4 odpovědi na “Výzdoba svatebních stolů. Jak udělat, aby vypadala dokonale?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *