Výzdoba obřadu a svatební brány

Obřad. Krátká ceremonie, která je na svatbě nejdojemnější a bez které by se z nikoho z vás nemohli stát manželé. Samotný obřad má právně danou podobu, která musí být splněna, ale prostředí a výzdoba obřadu je často zcela na vás. Co byste tedy neměli opomenout a na co se připravit?

Venku nebo vevnitř?

Kde se bude obřad konat? To je asi nejdůležitější otázka, kterou je potřeba zvážit ze všech stran. Nejvíce preferované jsou venkovní obřady. Ať už v nějakém hezkém parku, v lese, či u rybníka. Atmosféra přírody je zkrátka úchvatná sama o sobě a tak je toto nejvíce požadovaná volba. Ale i když je potřeba, abyste byli při přípravách optimističtí, počítejte vždy také se záložní variantou. Ne vždy se na svatbu počasí vyvede zcela podle představ a proto je potřeba mít připravenou i mokrou variantu.

Poloha Slunce

I když se počasí vyvede na jedničku, tak také nemusíte mít vyhráno. Promyslete si, kde se bude během obřadu nacházet slunce. V tomto případě je to zejména kvůli novomanželům, protože pokud se obřad trochu protáhne, sluce vás může uškvařit. Drtivá většina svateb se odehrává právě v letních měsících, takže vám tohle mnoho nevěst potvrdí. Abyste mohli mít ze svatebního obřadu krásné fotky, určitě konzultujte umístění i s fotografem, aby se mu povedlo vše zachytit.

Výzdoba obřadu

Obřadům dominuje bílá barva. Prakticky bez výjimek. Bílá je bezesporu nejčistší barva a ta by ke svatbě měla rozhodně patřit. Co se týče výzdoby, tak nejčastěji je spojena s lučním kvítím, různými lucernami, nebo například lze použít i ozdobené zavařovačky. Dominantou samotného obřadního místa pak může být slavobrána, která podtrhne celou svatební atmosféru.

Pohled přes svatební bránu

Až nastane ten okamžik, kdy budete přicházet uličkou mezi svatebními hosty, tak právě slavobrána bude to místo, kam budete mířit. Nejkrásnější místo pro slavobrány jsou ta, kde se vám podaří v tomto okamžiku vidět skrz nic do dáli. Je v tom určitá symbolika, kdy jako byste vyhlíželi vstup do nového, společného života.