Únos nevěsty: Jak se ze zábavy může stát trapas?

Se svatbou je spojováno mnoho tradic, přičemž některé jsou oblíbenější než jiné. Poněkud netradičním zvykem je únos nevěsty, se kterým se na svatbě můžete setkat. Je však třeba vše dobře naplánovat, aby se z toho nestala spíše nešťastná zkušenost, která naruší atmosféru svatební veselky.

Různé možnosti

Když se řekne únos, pravděpodobně si nikdo z nás nepředstaví událost, která by mohla být zábavná. Pokud však tuto tradici zorganizujete s citem, může se z ní stát zábavná vsuvka svatby. Rozhodně by se nemělo jednat o divokou snahu unést nevěstu, cílem je spíše zinscenovat zábavnou tečku za svatebním obřadem. Jestliže si tedy nejste jisti, zda je to dobrý nápad, je dobré nejprve se domluvit s nevěstou či ženichem. Byla by totiž škoda, pokud byste touto událostí přerušili jinak kouzelnou atmosféru svatebního dne.

Únosu nevěsty se odehrává nejčastěji v podvečer, kdy už na řadu přichází volná zábava.

Jednou z možností je naplánovat nenápadný únos, kdy nevěsta zmizí tak, aniž by si toho ženich všiml. Pokud však víte, že novomanželé mají humornou povahu, lze vymyslet i poněkud výraznější akci. Druhou možností je totiž předvést takový únos, kdy jsou únosci muži v kuklách, kteří zajmou nevěstu.

Kam unést nevěstu, aby ji ženich hned nenašel?

Často je volbou blízký podnik, například restaurace, kam únosci nevěstu dovedou. Není dobré volit daleké místo, kam je třeba dopravit se autem, jestliže totiž ženich není abstinent, bude složitě shánět odvoz, aby svou nevěstu našel. Jestliže se rozhodnete pro tuto možnost, ženichovou povinností je při nálezu nevěsty zaplatit útratu v daném lokálu.

Mnohdy se však spíše přistupuje k tomu, že je nevěsta schována pouze ve stejné budově. Snažte se zvolit místnost, kde nebude tak snadné ji najít.

Ovšem tímto způsobem nepřerušíte na dlouhou dobu chod svatební veselky pro novomanželé, jelikož se brzy shledají.

Zábavná tradice, či nikoliv?

Tento zvyk je přeci jen poněkud kontroverzní, jelikož se snadno může zvrhnout ze zábavné výtržnosti na nepříjemnou komplikaci večera. Problémem může být například pokud si ženich vůbec nevšimne, že mu nevěsta zmizela.

  • Stát se dokonce může i to, že si toho sice všimne, ale nebude ji chtít hledat, jelikož se skvěle baví.
  • V takovém případě může nastat problém, kdy tento den zkazíte nevěstě i ženichovi, což není žádoucí.
  • Proto je třeba být s únosem opatrní a vědět, zda tento vtípek novomanželé ocení.

Druhým problémem může být, že se ženichovi dlouho nebude dařit nevěstu najít. Obecným doporučením je, že celý únos by měl trvat maximálně hodinu. Jestliže se totiž doba hledání prodlouží, celá situace se stává spíše trapnou než zábavnou. Svatebčané totiž přišli na tuto hostinu kvůli novomanželům, byla by proto škoda, kdyby se měli na velkou část večera ztratit.

Správná organizace

Jestliže se rozhodnete únos zrealizovat, je třeba se na něj dobře připravit. Aby vše netrvalo příliš dlouho, ženich většinou dostává nápovědy, jak a kde unesenou nevěstu najít. Někdy se k nápovědám musí dostat splněním různých úkolů. Rozhodně však dejte pozor na to, abyste nic nepodcenili. Jestliže se chcete do únosu pustit, držte se spíše v lokalitě konání veselky.

Rozhodně totiž není dobrý nápad sedat za volant a vydávat se na dobrodružství při hledání ztracené nevěsty.

Únos nevěsty je značně kontroverzní tradice, jelikož existuje celá řada problémů, které se mohou objevit. Proto se s ní na mnoho svatbách nesetkáte. Pokud však novomanžele skvěle znáte a zvládnete únos naplánovat, pak se může jednat o zábavnou část večera. Únos nevěsty by ale v žádném případě neměl trvat nepřiměřeně dlouho!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *