Svatební vývazky s myrtou – tradiční doplněk

Možná si teď říkáte, co je svatební vývazek. Na první poslech to může znít jako něco s čím jste se doposud nesetkali, ale opak je pravdou a jsme si zcela jisti, že jste o této malé svatební drobnůstce již slyšeli. Mnozí z vás jste se s ní jistě už setkali, protože zdobí každého svatebčana. A svatební vývazky s myrtou jsou pro svatby nejvíc typické.

Myrta a symbolika

Myrta přestavuje symbol spokojenosti, štěstí, lásky a plodnosti. Již v antických dobách starověkého Říma a Řecka zdobila tato rostlinka hlavu nevěsty a ženicha v podobě krásného věnce, kdy symbolizovala mládí a krásu.  Myrta se také může opírat o ostatní květinovou výzdobu, kterou můžete použít i na slavobrány. Vývazky se nosí na oblečení a jsou tvořeny mašličkou nebo květinou.

Využijte zákonné volno na svatbu a vývazky si sami připravte!

Rostlinka myrta neodmyslitelně patří na klopy ženichova saka a svatebčanů, bez ní si většina z nás svatbu ani nedovede představit. Je to jedna z krásných tradic, která svatebčany zdobí a která se uchovala až do současnosti. Připíná se na levou stranu svobodným. Vdaným či ženatým se upínala na stranu pravou a díky tomuto označení se svobodní mohli lépe seznámit. 

Výzdobu svatebních stolů můžete ladit do stejných barev jako vývazky

Svatební vývazky s myrtou, nebo bez?

V dnešní době najdeme na internetu nespočet doplňků a materiálů pro vytvoření úchvatného svatebního vývazku. Ke zdobení se často používají látkové květiny, perličky, filtrové doplňky a lesklé třpytící se kamínky. Kromě zdobení a použitých materiálů můžeme vybírat i z velkého spektra barev od jednoduchého bílého provedení po stříbrné či zlaté mašličky až po jednoduché vzory. 

Vývazky jsou často nedílnou součástí svatebního oblečení.

Svatební vývazky mohou mít různorodou podobu a nemusí se jednat pouze o mašličky. Setkat se můžeme například s ozdobnou broží, která se hodí zejména pro svědky a rodiče, aby se odlišili od ostatních svatebčanů. 

Pokud si na ně troufnete sami, mohl by se vám hodit návod na výrobu vývazků.

Vývazek pro ženicha

Vývazku pro ženicha se říká korsáž. Tato ozdoba na ženichově saku by měla především barevně ladit s nevěstiny kyticí, kdy se vybírá jeden květ, který je v jejím pugétu dominantní. Podle svatebních tradic a zvyků tato korsáž symbolizuje harmonii, lásku a propojení páru.

Svatební vývazky můžete sladit i s dekorací, kterou použije nevěsta pro svůj svatební účes!

9 odpovědí na “Svatební vývazky s myrtou – tradiční doplněk”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *