Svatební tombola: Hra, kde jde především o zábavu, než výhru!

Skvělou možností, jak spojit zábavu pro hosty s návratem financí do vašeho rozpočtu, je svatební tombola. Možností, jak ji organizovat je několik. Některé z lístků mohou být nevýherní, aby hra byla napínavější. Výběr cen záleží jen na vás, mnohdy jsou voleny spíše vtipné drobnosti než hodnotné ceny. Jde o praktické řešení, jak vyplnit program ve chvílích, kdy probíhá svatební focení, či třeba zrovna hraje kapela. V takových chvílích hosty rozptýlí svatební hra v podobě tomboly.

Lákavý seznam

Aby svatební tombola byla úspěšná, je třeba na ni hosty nalákat. K tomu nejčastěji slouží seznam lákavých cen, díky kterým prodáte více lístků. Většinou jsou názvy cen humorné a neurčité, přičemž se pod nimi ukrývá mnohdy něco jiného, než byste čekali. Tombola je nejčastěji vyhlašována k večeru, nejčastěji po večeři, než začne volná zábava. Pokud však budete mít na svatbě děti, myslete i na ně.

Náš tip: Do tomboly můžete přidat sladkosti, případně zařídit přímo dětskou tombolu, kterou vyhlásíte už v průběhu odpoledne.

Cena za lístek

Rozhodnout se pro správnou cenu lístků může být složité. Většinou jsou prodávány pouze za symbolickou cenu v pár desítkách korun. Lze lístky nechat za libovolnou cenu, kterou svatebčané chtějí zaplatit a přispět tak do vaší společné kasy. Jestliže plánujete nechat některé z lístků nevýherní, hodí se na ně alespoň natisknout vtip či citát, aby i bez výhry měli účastníci nějakou maličkost.

 • Zároveň se jedná o jednu z možností, jak losovat ceny.
 • Některé z lístků na sobě budou mít text, zatímco jiné budou mít číslo, ke kterému je přiřazena určitá výhra.
 • Zorganizovat to sice není jednoduché, ale usnadníte si tak zdlouhavé losování cen při vyhlášení tomboly.

Druhou možností je pak rozdat pouze lístky s čísly, přičemž z nich pak budete losovat. Stačí pak už jen vybrat cenu a vylosovat k ní číslo, čímž získáte výherce. Tento způsob je však vhodný spíše pro tomboly, které neobsahují příliš mnoho cen. Počet losů by se měl odvíjet od počtu hostů. Často je oblíbenou volbou pětkrát více lístků, než máte hostů, přičemž cen v tombole by měla být zhruba o polovinu méně, než je hostů.

Moderátor tomboly

Pro konání tomboly se hodí mít moderátora. Samozřejmě se o to mohou postarat i nevěsta se ženichem, ovšem je to starost navíc. Případně jistě oceníte někoho, kdo se postará o obcházení stolů a prodávání lístků. Nezapomeňte ani na to, že je třeba mít někoho, kdo bude vydávat výhry z tomboly.

Jistě vám s tím pomůže někdo z blízkých mezi hosty, ať už se jedná o svědka, družičku či člena rodiny.

Do tomboly je možné zařadit také výhry, které jsou tak trochu za trest. Co kdyby si někdo vylosoval třeba povinnost mít proslov na svatbě?

Tipy na dárky

Kreativitě při vymýšlení dárků se meze nekladou. Mnoho maličkostí se dá označit lákavým názvem, takže ceny budou vypadat zajímavější. Jedná se o skvělý způsob, jak hosty pobavit. Na internetu najdete spoustu inspirace. Do tomboly můžete dát například:

 • jazykový kurz – lízátko,
 • bonboniéru – kostkový cukr,
 • domácí mikroskop – lupu,
 • sušičku na prádlo – kolíčky a šňůru na prádlo,
 • elixír mládí – dětský čaj,
 • zeleninovou mísu – semínka zeleniny,
 • zahradní fontánu – rozprašovač vzduchu,
 • autoportrét – zrcadlo.

Jistě i sami přijdete na spoustu možností, jak běžné věci pojmenovat o kus zajímavěji, aby výherci netušili, co vlastně vyhráli. Nespoléhejte ale jen na tombolu a klidně zařaďte do programu i další svatební hry.

Náš tip: Hodí se sepsat si seznam cen a ten vyvěsit v místě konání svatby, či ho vložit do svatebních novin. Svatební tombola je skvělým způsobem, jak vyplnit prázdné místo v programu. Rozhodně se nemusí jednat o nudné losování lístků – právě vtipné ceny pobaví svatebčany, navíc si budou mít co odnést jako památku na tento den. Navíc takováto tombola nezasáhne váš rozpočet, počítejte také s tím, že finance se vám vrátí díky prodeji lístků.

Jedna odpověď na “Svatební tombola: Hra, kde jde především o zábavu, než výhru!”

 1. Pingback: svatební hry -

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *