Svatební hry: Jak je vybírat a jak zabavit všechny hosty?

Jestliže plánujete svatbu, rozhodně by neměl chybět program, díky kterému se zabavíte. Zejména v pozdějších hodinách už je totiž dostatek volného času, který je třeba vyplnit. K tomu se skvěle hodí různé svatební hry. Vybírat můžete z řady možností podle toho, jakou zábavu chcete svatebčanům nabídnout.

Klasická zábava

Ke svatbě neodmyslitelně patří několik tradic, které se mohou proměnit ve skvělou zábavu. Klasikou je rozhodně hod kyticí. Jestliže se nechcete vzdávat té své svatební, nechte si vytvořit ještě jednu stejnou, kterou budete moci hodit do davu.

Častou zábavou je také sundávání podvazku, a to pouze za pomoci zubů. Jakmile ho ženich zvládne sundat, může ho následně hodit mezi svobodné muže. V podstatě se jedná o obměnu házení kytice pro pány.

Milou tradicí je také krájení dortu, které by nemělo na svatbě chybět.

Svatební kvíz

Kromě toho je na svatbě také oblíbený svatební kvíz. Manželé si k sobě sednou zády a hosté jim poté pokládají otázky z jejich života. Ženich a nevěsta pak musí zvednout buď svou botu, či botu druhé polovičky. Při správném výběru otázek se pobaví hosté i manželé, je zajímavé sledovat, zda se shodnou, či nikoliv.

Svatební tombola

Na každé větší události je s oblibou konána tombola. Rozhodně není nutné vkládat do ní hodnotné ceny, mnohdy je mnohem lepší vymyslet tajemné názvy, pod kterými se budou skrývat tajemné ceny. Tipy na otázky do kvízu i ceny do tomboly můžete najít na internetu, stejně tak jako přesná pravidla pro celou řadu dalších klasických her.

Hledání kolíčků

Poměrně nenáročnou hrou je hledání kolíčků. Soutěžit mohou kromě manželského páru samozřejmě i další z hostů.

  1. Ženě se zavážou oči, mezitím se na muže pověsí tři kolíčky.
  2. Žena má pak za úkol pouze po hmatu jednotlivé kolíčky najít.
  3. Otázkou je, kdo je zvládne co nejrychleji posbírat. Samozřejmě se pak můžete také vyměnit – muži budou mít zavázané oči a hledat kolíčky na ženách.

Protahování vajíčka

Pro další vtipnou hru, která nezabere mnoho času, budete potřebovat vajíčko. To by mělo být uvařené, ovšem nevěstě je třeba říci, že je syrové. Jejím úkolem je následně protáhnout toto vajíčko z jedné nohavice ženicha do druhé.

I do této soutěže samozřejmě můžete přizvat více párů, aby hra byla zajímavější.

Hra na jednorožce

Oblíbenou hrou na události tohoto typu je v podstatě hraní si na jednorožce. Potřebovat budete pouze balonky, provázek, připínáčky a lepící pásku. Každý si nafoukne balonek a přiváže si ho k pasu. Připínáček si poté nalepí na čelo. Rázem máte svatební hostinu plnou jednorožců. Cílem je chránit svůj balonek před prasknutím a snažit se prasknout balonky ostatních. Jestliže hledáte bezpečnější či méně náročnou variantu, balonky si můžete přivázat na nohu a praskat je šlapáním po nich. Tak jako tak si užijete spoustu zábavy.

Zahradní hry

Většina svateb probíhá v letních měsících a proto se nejčastěji odehrávají také venku. Na svatbu se pak hodí spoustu různých zahradních her, které jsou ideální díky svému pomalému tempu. Řeč je třeba o hře pétangue, kroket nebo třeba i minigolf.

Tradiční svatební hry

Nabízí se celá řada tradičních her pro novomanžely. Ačkoliv do nich nejsou přímo zahrnuti svatebčané, jistě se při pozorování manželského páru skvěle pobaví. Jedná se totiž například o osvobození ženicha od koule na noze, kdy nevěsta musí najít správný klíč. Milou zábavou je vystřihování srdce. Přátelé novomanželů na plátno či prostěradlo nakreslí srdce a poté jím zatarasí východ novomanželům. Ti poté musí srdce vystřihnout, aby se mohli dostat ven.

Náš tip: Vystřižené srdce pak můžete předat hostům k podpisu. Získáte tak jedinečnou vzpomínku na všechny, kdo byli s vámi na svatbě. Různých her na svatbu je celá řada, proto může být složité si vybrat. Není třeba sestavovat náročný program, zvolte spíše pár her, které netrvají dlouho, ovšem hosté si užijí intenzivní zábavu. Sami nejlépe víte, co svatebčany a vás pobaví, snažte se proto program individuálně přizpůsobit a vybrat ty nejlepší svatební hry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *