Svatba pouze se svědky

Jestliže se rozhodnete uzavřít společně s partnerem manželství, je důležité pořádně si rozmyslet všechny náležitosti a detaily dne vaší svatby. Většinou se jedná o velkou událost, doprovází ji proto honosná hostina s velkým počtem hostů. Svatba pouze se svědky však nemusí být pro každého. Jestliže toužíte po tajné nebo jen intimní svatbě, můžete si ji užít pouze ve dvou, za doprovodu svědků a oddávajícího.

Svatba pouze se svědky v utajení

Jestliže si chcete vstup do manželství užít opravdu soukromě, budete potřebovat pouze dva svědky, ať už děláte obřad dopoledne, nebo odpoledne. Ty si samozřejmě můžete vybrat z řad svých přátel, pokud toužíte po tom, aby u této události byl někdo vám blízký. Jestliže však nechcete, aby vaše okolí vědělo, že se chystáte vzít, můžete také požádat o přidělení svědků na matrice. Vašimi svědky tedy budou úřední osoby. Bez svědků se neobejdete, stejně jako oddávající musí být na svatbě přítomni, aby byl sňatek považován za platný.

Zároveň můžete také při zařizování svatby na matrice ohlásit, že si nepřejete, aby o ní kdokoliv věděl. To se může hodit zejména u menších obcích, kde se tyto informace mohou snadno rozšířit.

Výhody

Svatba pouze se svědky je většinou oblíbeným řešením lidí, kteří nemají rádi velkou společnost – a s tím spojené starosti. Přeci jen svatební den je hlavně o vás, proč se tedy starat ještě o mnoho dalších věcí, které mohou tuto událost narušit. Jestliže se tedy rozhodnete pro malou svatbu, ušetříte si mnoho stresu. Vhodným řešením je to také pro ty, kteří nemají zrovna vřelé vztahy v rodině. Ať už se jedná o rozvedené rodiče či jiné konflikty, vyhnete se těmto nepříjemnostem.

Kromě toho si také ušetříte spoustu času s plánováním. Nebudete totiž muset sestavovat složitý seznam hostů, vymýšlet zábavu nebo organizovat velkou hostinu a další. S tím souvisí také úspora financí. Vzhledem k tomu, že k malé intimní svatbě téměř nic nepotřebujete, vyjde vás to výrazně levněji. Pokud tedy toužíte po manželství, ale nemáte finance zrovna na rozdávání, svatba pouze se svědky je ideálním řešením.

Nevýhody

Takováto svatba bohužel samozřejmě přináší také určité nevýhody. Mezi tu největší patří hrozba toho, že rodinné vztahy se naruší. Přeci jen i pro rodiče je vaše svatba významnou událostí, proto by se jí jistě rádi účastnili. Stejně tak některé vaše přátele možná bude mrzet, že jste je nepozvali. Proto pečlivě zvažte, zda toto chcete opravdu podstoupit. Aby vás později nemrzelo, že jste měli pouze malou svatbu bez pořádné svatební zábavy, společných vzpomínek a blízkých kolem vás.

Svatba pouze se svědky vám ušetří spoustu starostí, musíte si být však opravdu jisti, že právě takto chcete s partnerem vstoupit do manželství. Zároveň to totiž může vyvolat různé konflikty, které by vás později mohly mrzet.

Jedna odpověď na “Svatba pouze se svědky”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *