Seznam věcí na svatbu

Naplánovat svatbu přesně podle svých představ si žádá hodně času, ovšem tento den by měl být jedinečný a dokonalý. Je proto dobré vytvořit si seznam bodů, které byste neměli opomenout. Díky tomu můžete postupovat krok po kroku, takže nic nevynecháte. Jaký je seznam věcí na svatbu?

Co zařídit nejdříve?

Jestliže máte vybrané místo, kde chcete, aby se svatba konala, prvním krokem by měla být rezervace pro termín svatby. Oblíbená místa jsou totiž mnohdy obsazená na dlouhou dobu dopředu, takže byste neměli otálet. Případně zařiďte také pronájem místa pro následnou hostinu. S předstihem byste měli také vybrat fotografa, v období svateb se termíny velmi rychle plní. Jestliže toužíte také po originálním svezení na místo konání svatby, vyberte půjčovnu vozů a domluvte se na detailech.

Pro svatební obřad

Jakmile máte vybraný termín i místo, je načase posunout se v plánování dále.

  • Velmi důležitou součástí svatebního dne jsou svatební sliby.
  • Na internetu najdete spoustu různých vzorů, ovšem nejlepším řešením je napsat si slib vlastní, aby byl osobitý a originální.
  • Kromě toho byste měli plánovat také styl výzdoby.
  • Na svatebním obřadu také nemůže chybět slavobrána

Zařídit si ji můžete sami, anebo si na pomoc přizvat svatební agenturu, která se o vše postará k vaší spokojenosti. Nezapomeňte ani na zasedací pořádek pro hosty. Je dobré připravit si ho předem, abyste se poté na místě nemuseli stresovat usazováním hostů. Samozřejmostí by pak měla být také květina pro nevěstu, dále myrta, která je typickým doplňkem svatebčanů.

Svatební hostina

Na svatební hostinu je třeba připravit různé druhy občerstvení. Chybět by samozřejmě neměl svatební dort a hlavní menu, ať už se jedná o oběd či večeři. Dále je však dobré připravit také raut a různé slané i sladké pochutiny. K hostině patří také nápoje, promyslete tedy, co vše chcete na své svatbě mít.

Vybírejte alko i nealko, případně pokud hosté mají speciální přání, mohou si přinést láhev něčeho dobrého, co sami pijí. Pro hlavní menu dne je dobré připravit si také časový harmonogram, aby všichni měli přehled, kdy se co chystá. Se svatební hostinou můžete spojit také různé druhy zábavy, výběr už záleží jen na vás.

Starost o děti a zvířata

Jestliže víte, že si hosté s sebou přivedou děti či třeba zvířata, je dobré mít připravené také řešení, kdo se o ně bude starat.

  • Pro děti je vhodné připravit dětský koutek, kde budou mít prostor pro vyžití.
  • Pro nejmenší totiž svatba není zrovna zábavnou akcí, je proto dobré, aby se měli kde zabavit.
  • Případně si můžete také najmout chůvu, která bude na děti dávat pozor, aby se všichni hosté mohli společně bavit.

V případě, že si hosté přivedou na svatbu psa, pravděpodobně ho také sami budou hlídat. Ovšem můžete třeba uspořádat akci v rámci zábavy, kdy se ostatní hosté se zvířaty také seznámí. Nemusí se jednat pouze o psy, ale třeba také koně. Záleží však na vás, jestli chcete zvířata nějakým způsobem zakomponovat do zábavy. V případě, kdy víte, že na svatbě psi budou, je dobré připravit jim misky na vodu.

Naplánovat svatbu není vůbec jednoduché, rozhodně proto na to nezůstávejte sami. Přizvěte si rodinu, či třeba specialisty, kteří mají s pořádáním svateb zkušenosti a seznam věcí na svatbu pomohou splnit do posledního. Díky tomu budete mít jistotu, že je zařízeno vše potřebné a vyhnete se tak případným komplikacím.

2 odpovědi na “Seznam věcí na svatbu”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *