Rekvizity do fotokoutku: Jak si je vyrobit svépomocí?

Fotokoutek je oblíbenou zábavou na svatby a další slavnostní události. Připravit si ho zvládnete sami, bude potřeba jen trocha kreativit, abyste vyrobili ty správné rekvizity do fotokoutku. Díky tomu získáte senzační fotky, přičemž ušetříte značné finance. Rekvizity přitom vůbec nemusí být složité.

Využijte rámy a rámečky

Papírové fotografie jsou často spojovány s rámy. Vyzkoušejte něco originálnějšího a rámy využijte už při samotném focení.

 • Ať už se jedná o svatební fotokoutek či fotokoutek na akce různých druhů, rám dodá fotkám šmrnc a eleganci.
 • Využít můžete staré rámy a rámečky, pokud máte nějaké k dispozici. Stačí je nabarvit vybranou barvou a krásné rekvizity do fotokoutku jsou na světě.

Jestliže sháníte větší rám, který nebude příliš těžký na focení, vezměte ho ze staré korkové nástěnky, nebo si nechte vyrobit svůj vlastní fotorám na míru! K jeho nabarvení můžete využít barvy ve spreji, se kterými se bude dobře pracovat. Aby nezůstal rám příliš střídmý, přidejte na něj různé dekorace. Skvěle se hodí například umělé květiny. I ty můžete nabarvit, ovšem působivé budou i v původním stavu. Fantazii se zde meze nekladou, tato rekvizita dokáže fotky skvěle oživit.

Decentní okno

Vyrobit si můžete i jiný rám. Stačit vám k tomu bude kus kartonu. Ten můžete nabarvit, anebo ho polepit barevnou čtvrtkou.

 1. Do obdélníkového kartonu stačí vystřihnout dostatečně velké okénko.
 2. Ve spodní části nechte více místa – zde můžete vepsat libovolný text.
 3. Vytvořit můžete několik různých variant tak, aby si vybral každý.
 4. Výběr nápisu záleží jen na vás, mnohdy je oblíbená neutrální varianta, kdy je zapsáno pouze „svatební den“, případně datum a podobně.

Skvěle se však hodí také různé vtipné hlášky.

Náš tip:Vzhledem k tomu, že takto vyrobený rámeček se hodí spíše pro jednotlivce, můžete ho využít jako prostředek k seznámení. Často tak bývá dospodu kartonu psána fráze „Jsem nezadaná!“ a podobně. Právě třeba svatba totiž může být tím pravým místem pro seznamování se – a rekvizity do fotokoutku vám k tomu mohou pomoci.

Veselé balónky

U rámů zůstaneme i nadále, ovšem tento je poněkud netradiční. Potřebovat k němu budete pár desítek balónků a obyčejnou gymnastickou obruč. Výběr barvy balónků záleží jen na vás – na svatbu můžete využít decentní barvy jako jsou bílá, stříbrná, zlatá a podobně. Ovšem pokud chcete, aby fotky byly opravdu veselé, nebojte se kombinace mnoha barev.

Takovouto obruč pak navíc můžete využít třeba i na dětské oslavy. Balónky stačí nafouknout pouze zhruba do poloviny jejich velikosti, aby se vám na obruč dobře přivazovaly. Jestliže chcete stylový fotokoutek, můžete balónkový rám přivázat na větev stromu, případně ho však samozřejmě můžete také držet v rukách.

Bubliny s textem

Součástí fotokoutku bývají také cedulky s libovolnými nápisy. Často je volena kombinace romantických nápisů typu „Miluji Tě“, vtipných hlášek a podobně. Text přizpůsobte akci, na kterou fotokoutek připravujete. Stačit vám bude papír a barevné fixy.

Náš tip:Aby se cedulky hned neponičily, můžete je také podlepit tvrdším kartonem. Z papíru můžete vystřihovat různé tvary – bubliny, šipky či obyčejné obdélníky. Případně můžete také zespodu přilepit špejli pro pohodlnější manipulaci s rekvizitami při focení.

Party rekvizity do fotokoutku

Z papíru můžete vykouzlit různé rekvizity do fotokoutku. Kromě těch výše zmíněných si můžete vytvořit i hravé rekvizity, které využije každý. Z barevných papírů můžete vystřihovat:

 • kníry,
 • brýle,
 • motýlka,
 • kravatu,
 • další tvary, co vás napadnou.

Na internetu najdete skvělé tipy a inspiraci. Papírové tvary pak stačí přilepit na špejle či brčka. Pak už jen stačí vybrat si z připravených rekvizit a užít si zábavu ve fotokoutku.

Pokud chcete vytvořit také zajímavé pozadí do fotokoutku, nebojte se použít svatební slavobránu, aspoň najde další uplatnění po obřadu!

Výroba vlastní rekvizity do fotokoutku není vůbec složitá. I jednoduché nápady jsou totiž velmi působivé, takže fotky rozhodně nebudou nudné. Výhodou výroby rekvizit je, že si je můžete zcela přizpůsobit podle svých nápadů a požadavků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *