Levná místa na svatbu: okouzlující lokality, které nezasáhnou váš rozpočet

Konání svatby je finančně náročné, proto se hodí najít způsoby, jak něco ušetřit. Právě místo konání bývá mnohdy jedním z největších výdajů. Přitom se však dají najít nádherná levná místa na svatbu, za něž není třeba platit velkou částku. Ušetřené peníze tak můžete investovat do jiných věcí, a přesto si užít svůj den v jedinečném stylu.

  • Nejlevněji vyjdou místa, kde se svatby běžně nekonají, snažte se proto najít kreativní řešení.
  • Jestliže jste z velkého města, zkuste najít místo spíše v menším městě, kde to bude levnější.
  • Pokud chcete ušetřit, hledejte místa, kde se dá konat obřad i hostina najednou, abyste nemuseli platit za dvě různá místa.

Pro konání svatby je samozřejmě nejoblíbenější letní období, ovšem právě v sezóně jsou ceny dražší.

Venkovské prostory

Snaha šetřit rozhodně neznamená, že by vaše svatba nemohla být přesně podle představ. Oblíbeným místem jsou stodoly a statky. Pořádání svateb v těchto prostorách je velmi oblíbené, jelikož farmářská stavení mají jedinečnou atmosféru. Pokud tedy máte blízko k venkovu, pak se vám takové místo rozhodně bude líbit.

svatba ve stodole

Toto prostředí je značně rustikální a má své kouzlo, atmosféra je tak uvolněná. Dekorace můžete volit přírodní, působivé jsou například světýlka. Obejdete se tak i bez honosné výzdoby, což znamená snížení výdajů.

Rozkvetlá louka

Skvělým místem pro konání svatby je louka, obzvláště v období, kdy kvetou různé rostliny. Příroda se tak postará o krásnou výzdobu, svatba na otevřeném prostředí má své kouzlo. Je však třeba zařídit praktické věci jako je například toaleta, či případné řešení, kdyby přišel déšť.

Rozhodně se však jedná o příjemnou lokalitu, kterou si můžete zařídit podle svých představ.

Náš tip: Navíc se zde přímo nabízí místo pro umístění slavobrány, která je elegantním a působivým prvkem na svatbu.

Les

Les je poněkud netradičním místem pro konání svatby, ovšem pokud se vám podaří najít vhodné místo v lese, rozhodně nebudete litovat. Toto místo má totiž svou jedinečnou atmosféru, kdy kombinuje romantiku a přírodní krásy. I zde se obejdete bez dekorací, dominantní je zde příroda.

Snažte se však myslet na praktičnost – nejlepší je místo bez nerovností, kamenů a s dobrou přístupovou cestou.

svatba v lese

Zahrada

Jestliže netoužíte po obrovské svatbě, pak skvěle poslouží pro její konání také zahrada. Ušetříte si tak spoustu starostí a hlavně peněz. Pokud je tedy pro vás hlavní zážitek a obklopení se svými blízkými, pak ani zahrada není špatnou volbou pro místo svatebního dne. Je však třeba vše správně zorganizovat, aby svatebčané měli dostatek prostoru.

Mlýn

Jestliže chcete zkombinovat přírodu a komfort vnitřních prostor, pak volte pro konání svatby mlýn. Atmosféra je zde romantická, zároveň mlýn nabízí skvělé možnosti – najdete zde zázemí pro obřad i hostinu, mnohdy také pro nocleh.

Získáte tak soukromý prostor, který přitom vůbec není finančně nákladný. Počítejte s tím, že cena se bude odvíjet hlavně od lokality a prostor mlýnu.

Levných míst, kde si přitom lze skvěle užít svatbu i s hostinou, je celá řada. Podívejte se tedy ve svém okolí po možnostech, jistě objevíte nějaké místo, které vás okouzlí. Ve většině případů vás sice nečeká vysoký komfort a luxusní svatební menu, i přesto si však můžete užít jedinečný den se skvělou atmosférou. Pokud rádi experimentujete, můžete zkusit také některá neobvyklá a levná místa na svatbu. Ušetříte tak finance, které můžete případně využít pro jiné náležitosti svatby.

Jedna odpověď na “Levná místa na svatbu: okouzlující lokality, které nezasáhnou váš rozpočet”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *