Lesní svatba

Svatba je velká událost, která si žádá spoustu zařizování. Jestliže se rozhodnete konat ji venku, konkrétně v lese, je třeba předem vědět, co vše bude potřeba zařídit. Jestliže se však rozhodnete pro venkovní svatbu, můžete se těšit na jedinečnou atmosféru a okouzlující prostředí. A lesní svatba bude z možných míst v exteriéru asi nejromantičtější.

Jak vybrat vhodné místo?

Jestliže máte oblíbené lesní místo, na kterém si představujete svou svatbu, je třeba připravit se na určité zařizování. Již při výběru lokality byste měli myslet na to, jak se svatebčané na dané místo dopraví, a zda je vhodné pro konání takovéto události. Přeci jen je dobré vybrat raději rovinku obklopenou stromy než strmé místo plné porostu. Díky tomu bude zajištěno pohodlí všech zúčastněných.

  • Jakmile máte lokalitu vybranou, je třeba domluvit se s majitelem tohoto pozemku. Toho najdete v katastru – jakmile získáte jeho povolení, máte zpola vyhráno.
  • Dále je také nezbytné zamluvit termín na příslušné matrice a informovat se, zda bude oddávající ochotný dorazit na vámi vybrané místo. Počítejte také s poplatkem 1000 korun za oddání mimo úřad.

Svatební výzdoba

Ještě, než se vrhnete do výzdoby, je dobré místo přizpůsobit. Zejména se jedná o úklid, jestliže jste vybrali známé místo, kam běžné chodí veřejnost. Přesná podoba výzdoby pak záleží jen na vás. Skvělou volbou je držet se přírodního stylu, zejména pak dřevěných dekoracích, které splynou s okolím, ideální je tak například březová slavobrána. Možností je opravdu mnoho, záleží tak jen na vás. Pro romantickou atmosféru můžete využít i různé svícny, bezpečnější variantou jsou pak světýlka. Skvělou ozdobou jsou také květiny a přírodniny.

Pokud se rozhodnete prožít svůj velký den v lese, je pro vás jako dělaná svatba v boho stylu!

Vhodné oblečení

Při svatbě ve venkovním prostředí je nezbytné počítat s tím, že komfort nebude takový, jako ve vnitřních prostorách. Nevěsta by tomu tak měla přizpůsobit svatební šaty. Spíše, než honosné šaty volte spíše jednoduché. Oceníte to z praktického hlediska, kromě toho jsou však jemné romantické šaty více v souznění s okolní přírodou.

Dále je pak třeba brát v potaz podklad, po kterém budete chodit. V lese je půda často měkká, vysoké podpatky tedy nejsou zrovna vhodnou volbou. Při výběru se tak zaměřte spíše na baleríny a boty bez vysokého podpatku. To samozřejmě platí nejen pro nevěstu, ale také pro ostatní svatebčany.

Střídmé zařízení lesní svatba vyžaduje

Výhodou lesní svatby je navíc také možnost zařídit ji i s malým rozpočtem. Není totiž třeba nakupovat bohatou výzdobu, právě okolní příroda bude tím hlavním. V lese si navíc rovnou můžete připravit také hostinu. V případě, že nechcete zařizovat stoly a posezení, představte si poněkud netradiční podobu hostiny, kterou může být piknik.

Svatba v lese je jedinečná a originální, těšit se můžete na romantickou atmosféru, kterou jinde nezažijete. Lesní svatba je skvělou volbou pro každého, kdo miluje přírodu a netouží po klasické honosné svatbě.

Jedna odpověď na “Lesní svatba”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *