Kolik stojí koordinace svatby? Nechte si s plánováním svatby pomoci

Koordinace svatby je náročná a dlouhodobá záležitost, proto se hodí mít po ruce někoho, kdo vám s tím pomůže. Právě od toho jsou nabízeny služby svatebního koordinátora, který se za vás postará o většinu náležitostí svatby. Nabídek je mnoho, můžete si tak vybrat přesně to, co vám bude vyhovovat.

Ulevte si od stresu

Ačkoliv svatební den má být hlavně dnem štěstí a lásky, provází ho také mnoho stresu. I přes skvělé plánování se totiž může najít něco, co se v průběhu pokazí.

  • Abyste to nemuseli řešit sami, využijte služby svatebního koordinátora.
  • Jedná se o profesionála, který má se svatbami bohaté zkušenosti, nejenže vám tak pomůže s plánováním, ale hlavně je schopný překonat nečekané překážky, které se mohou objevit.

Náš tip: Jestliže nechcete investovat tolik peněz do celkového plánování svatby, hodí se služeb využít alespoň přímo pro svatební den.

Svatební koordinátor může být zodpovědný za několik různých věcí, samozřejmě především koordinaci, ovšem také vám poradí s výzdobou a podobně. Postará se o kontakty s dodavateli, aby vše proběhlo hladce. Zajistí všechny potřebné drobnosti, které jinak zajišťují novomanželé. Nevěsta s ženichem tak budou mít více času pro sebe v tento významný den.

Koordinace svatby může být pro někoho přirozená a jednoduchá věc, pro jiného naopak pěkný oříšek. V každém případně ale musíte mít vždy představu o harmonogramu svatby, ale také o rozpočtu, počtu hostů a dalších klíčových věcech.

Výběr koordinátora

Vzhledem k tomu, že agentur nabízejících svatební koordinaci je celá řada, může být složité si vybrat. Jestliže váháte při výběru, hledejte hlavně reference a zkušenosti ostatních, případně také certifikaci agentury. Některá svatební místa dokonce mají k dispozici vlastní koordinátorku. Výběr rozhodně nepodceňujte, je třeba najít někoho, kdo vám bude sympatický a vložíte do něj svou důvěru.

Skvělý koordinátor by měl mít dostatek kontaktů na dodavatele, aby zařídil vše potřebné. Zároveň by se měl orientovat v novinkách a aktuálních trendech. Především však musí být otevřený kompromisům, aby vše bylo zařízeno k vaší spokojenosti. Svatební koordinátor nemá být výraznou osobou, naopak spíše splývá s davem, přičemž se hladce postará o vše potřebné.

Kolik stojí koordinace svatby?

Mohlo by se zdát, že cena za svatebního koordinátora je vysoká, ovšem díky zkušenému plánování můžete ve výsledku na svatbě ještě ušetřit, seznam věcí na svatbu totiž může být prakticky nekonečný. Většinou má totiž možnost zajistit slevy u dodavatelů, či se vyzná, co je nejlepší volbou. Díky tomu tak nebudete muset sami hledat vybrané služby, které by vám mohly vyjít draho.

Celková cena za koordinaci svatby se může velmi lišit, záleží hlavně na zkušenostech daného koordinátora.

  1. Jestliže hledáte pouze konzultace, při kterých vám poradí s plánováním, zaplatíte za to zhruba od 500 do 3500 Kč.
  2. Případně se hodí mít po ruce někoho, kdo vám pomůže s organizací svatebního obřadu – přivítá hosty, zkontroluje výzdobu a spolupracuje s oddávajícím. Tato služba vyjde od 4000 až do 15000 Kč, přičemž koordinátor zůstává na svatbě zhruba 2 až 3 hodiny.
  3. Poslední možností je kompletní svatební koordinace, kdy se koordinátor postará o kompletní přípravy a bezproblémový průběh svatby. Zbavíte se tak všech starostí, abyste si mohli užít svůj svatební den. Tato služba vyjde zhruba na 15000 až 60000 Kč.

Ceny jsou však velmi individuální, proto je třeba dobře vybírat. Volte pouze služby, které využijete, cena se navíc odvíjí také od velikosti a náročnosti svatby.

Ovšem kompletní svatební koordinace je nejčastější volbou, jelikož vám ušetří mnoho starostí.

Služby svatebního koordinátora jsou velmi praktické a rozhodně je oceníte. Koordinátor je totiž schopný najít ty nejlepší nabídky dodavatelů, přičemž vše naplánujete k vaší spokojenosti. Vyplatí se tak do této služby investovat, svatební den je totiž jedinečný, je tedy třeba si ho náležitě užít.

2 odpovědi na “Kolik stojí koordinace svatby? Nechte si s plánováním svatby pomoci”

  1. Pingback: Svatba v kostele -

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *