Kasička pro novomanžele – naplníte ji?

Obecně jsou peníze jako dárek trochu citlivé téma a ne vždy jsou darem vhodným. Svatba je rozhodně výjimkou. Její organizace je nákladná, a i když spolu partneři v dnešní době obvykle žijí již dlouho před svatbou, stále se při jejich obdarovávání z úcty k tradici myslí i na zařizování společné domácnosti. Které sebou nese další nemalé náklady. Bude Vaše kasička pro novomanžele plná? A na co si dát pozor?

Proč a jak darovat peníze?

Peníze jsou tedy naprosto vhodným a velmi oblíbeným darem pro novomanžele, který je spolehlivě potěší. Jako darující nemusíte složitě přemýšlet, co by mohli potřebovat, a převaha finančních darů zajistí, že si po svatbě budou moci pořídit přesně to, co jim chybí. Namísto rozpaků nad deseti sadami kořenek, záplavou nádobí, které se jim nevejde do kuchyně, a obřími hodinami s vycpanou jelení hlavou od podivínského strýce, myslivce.

Víte, že v Asijských zemích novomanželé nahlas oznamují, jaký finanční dar a od koho dostali?

Koneckonců stále více snoubenců v pozvánce na svatbu jemně naznačuje, že upřednostňují finanční dary. Jak je ale předávat co nejvkusněji? To může snadno vyřešit kasička pro novomanžele. Krásná svatební pokladnička je elegantní a praktická. Novomanželé nemusí otevírat desítky obálek a nehrozí, že se nějaké vtipně zabalené peníze ve svatebním zmatku ztratí.

Kasička pro novomanžele – jak na to?

Kasičku pro novomanžele si mohou snoubenci sami vyrobit či tím pověřit své svědky. Nebo si koupit již hotovou. Nabídka je široká. Jak v různých obchodech se svatebními potřebami, tak samozřejmě na internetu. Je na ni možné taky nechat uvést jména novomanželů a datum svatby. Když je opravdu krásná, často se svatební pokladnička stává milým upomínkovým předmětem.

Dobrým pomocníkem pro výběr může být i svatební tombola

Svatební pokladnička se umisťuje na dobře viditelné místo. Svědek ženicha by také měl svatebčany na ni upozornit, případně zvolit ještě aktivnější přístup a svatební hosty s ní obejít. Samozřejmě s citem a diplomacií. Dává svatebčanům možnost přispět na šťastný život zamilovaného páru, nevybírá mýtné.

Praktické aspekty kasičky pro novomanžele

Do pokladničky je možné vkládat nejen samostatnou hotovost, ale také obálky s osobním přáním nebo třeba různé vouchery. Při jejím výběru (nebo vytváření) tak myslete na to, aby měla dostatečně velký otvor. Také celkové rozměry jsou důležité. Je samozřejmě žádoucí, aby se do pokladničky všechny „papírové“ dary pohodlně vešly, ale současně asi nechcete působit, jako že máte přehnaná očekávání. Měla by tedy být rozhodně větší než třeba čajová krabička, ale krabici od vysavače zase nepoužívejte.

Zjistěte, jak hledat levná místa na svatbu, aby vás obsah kasičky nemusel trápit!

Co se týče vzhledu pokladničky, je vhodné ladit ji do celkového designu svatební výzdoby. Ale jinak se fantazii meze nekladou. Můžete klidně zvolit i nějakou humornou podobu, třeba pokladničku ve tvaru prasátka, nebo svou pokladničku opatřit nějakým vtipným textem.

Na závěr drobná rada pro novomanžele, která se sice zdá samozřejmostí, ale ve shonu a rozrušení (a v pozdějších hodinách také „ovínění“) ze svatebního dne se to opomíjí častěji, než byste asi čekali: Nezapomeňte svatebčanům poděkovat. Jak za jejich dary, tak také – a to především – za to, že přišli a oslavili s vámi vykročení na společnou cestu životem.

2 odpovědi na “Kasička pro novomanžele – naplníte ji?”

Komentáře jsou uzavřeny.