Jak ozdobit slavobránu – Jaké máte možnosti a co budete potřebovat?

Slavobrána je sama o sobě vždy velice zajímavým objektem, který poutá pozornost, nehledě na to, jaký tvar či barvu si vyberete. Vždy jde o poměrně rozměrnou konstrukci, která je zpravidla umístěna v místě, kde se odehrává hlavní událost svatby, tedy obřad. Proto si jí všimne naprosto každý a i z toho důvodu je dobré slavobránu ozdobit tak, aby vypadala naprosto dokonale. Pokud jste nikdy žádnou svatební bránu nezdobili, přečtěte si u nás základní informace o tom, jak ozdobit slavobránu.

Prvním bodem, který budete muset při zdobení slavobrány zvážit, je samozřejmě její tvar, protože ten zkrátka nezměníte. Mezi nejčastější tvary svatebních bran patří rozhodně kruhová slavobrána, ale velice oblíbený je také hexagon. Když budete mít jasno v tom, jaký tvar slavobrány vybrat, můžete se pustit do přípravy zdobení brány.

Symetricky nebo ne?

První otázka, kterou byste si měli při zdobení svatební brány položit je to, jestli ji budete chtít zdobit symetricky, či nikoli. Samotný svatební obřad je nejčastěji uspořádám právě tak, že obě strany od uličky, kudy přichází novomanželé, jsou symetricky rozmístěné. Jestli zachovat tuto pravidelnost i u samotné slavobrány, tak to je otázka na vkus každého z vás. Symetričnost rozhodně nebude nikomu vizuálně vadit a vše bude vypadat skvěle i na fotkách. Pokud se ale rozhodnete pro „narušení“, může lépe vyniknout samotná slavobrána a celé místo obřadu.

Náš tip: Obdélníkové slavobrány vypadají skvěle, když jsou symetricky ozdobené, oproti tomu kruhové slavobrány a šestiúhelníky vyniknou při nepravidelném zdobení.

Co budete na ozdobení svatební brány potřebovat?

Pro vyzdobení svatební brány budete ve zkratce potřebovat buďto květinovou aranžérku, nebo trochu vlastního snažení a materiálu. Pro výzdobu slavobrány se nejčastěji používají právě květiny a samozřejmě také různé látky a to nejčastěji bílé. Výzdoba slavobrány by samozřejmě měla ladit s celkovou květinovou výzdobou svatby, a pokud se rozhodnete pro použití látek, tak je určitě můžete ladit do barevného tónu svatby, ale barva obřadu je podle nás prostě bílá.

A co budete potřebovat z praktického hlediska? Asi nejlepším pomocníkem, který se vám na dekoraci brány bude hodit, je florex. Jedná se o aranžovací hmotu, do které je možné snadno zapichovat jednotlivé květiny tak, aby držely požadovaný tvar. Florex můžete zároveň navlhčit, aby květiny vydržely déle čerstvé. Seženete ho buď samostatně, nebo i v „kleci“, aby jej bylo možné snadno kamkoli upevnit. Třeba na svatební bránu.

Pro uchycení určitě doporučujeme klasické plastové stahovací pásky, kterými zaručíte pevné umístění florexu a následné květinové dekorace. Určitě nezapomeňte také na vázací drát a to ideálně v zelené barvě.

Slavobrána-a-Písmena

Bez květin to nepůjde

Hlavní roli v tom, jak ozdobit slavobránu, budou asi vždy hrát květiny. Jaké ale vybrat? Určitě je dobré se poradit s tím, kdo pro vás bude zajišťovat celkovou výzdobu svatby. Použít můžete nejrůznější druhy květin, kapradin a dalších rostlin, stejně tak ale můžete použít i umělé květiny, u kterých se nemusíte bát, že by například v horkém letním dni změnily svou podobu.

Květinovou výzdobu slavobrány můžete doprovodit ještě použitím látek, v tomto případě je nejlepší použít buďto tyl, nebo šifon či organzu. Všechny tyto látky jsou velice jemné, ale jejich pořízení vás rozhodně finančně nezruinuje.

Noční obřad? Jedině se světýlky

Stále častěji se setkáváme s tím, že novomanželé preferují pozdější čas obřadu. V takovém případě se přímo nabízí vyzdobit místo různými svíčkami, lampiony, nebo použít svíticí písmena. V takovém případě vykouzlíte dokonalou atmosféru, která dostane naprosto každého.