Fotografie z obřadu

Žádný den nemá víc, než 24 hodin a váš svatební den na tom nebude jinak. Proto je potřeba zachytit co nejlépe všechny důležité okamžiky dne a to ideálně tak, aby vám vždy navodily ty správné vzpomínky a emoce, které jste během svatby zažila. Asi nejdůležitější jsou fotografie z obřadu, protože zde nemáte moc přehled o dění za vámi a kolem vás a vše rychle utíká.

Fotografie z obřadu – co zachytit

Kvalitní fotograf to bude určitě vědět sám, ale není na škodu si připomenout hlavní body, které určitě budete na fotografiích chtít mít zachyceny. Skočíme ale ještě trochu dozadu. Jedny z nejhezčích fotografií vznikají už během příprav na obřad. Během příprav často na svatbě finišují dekorace a chystání občerstvení, sjíždějí se hosté a nevěsta je často odtržena od děje. V ten moment se dá napětí krájet, líčení a úpravy neberou konce a čas zároveň letí jak splašený. Tyto fotografie určitě chcete ve svém albu mít.

Příchod nevěsty

A je to tady. Poté, co se usadí všichni hosté a na místě je už i ženich a svědci, tak přichází nevěsta. Hlavní okamžik obřadu, kdy je také často největší wow efekt, pokud hosté i ženich vidí nevěstu v šatech poprvé. Je to také nejtěžší část svatby pro fotografa, vše je velice rychlé a je toho tolik k zachycení. Na obřad se někdy doporučuje mít ještě jednoho fotografa, aby si mohli úhly a práci rozdělit. Pokud se vám povede toto zkombinovat, můžete se těšit na emocionální momentky jak u ženicha, nevěsty, tak i všech hostů.

Náš tip: Přípravu nepodceňte! Zjistěte, jak vybrat svatebního fotografa!

Momentky z obřadu

Stojíte přede všemi, vidíte jen dopředu a z míst, kde jsou svatební hosté, slyšíte jen zvuky. V době obřadu tam zkrátka jste jen vy, budoucí novomanželé. Ale za vámi se často odehrává hotové drama. Brečící babičky a dědečci, rodiče kojenců, kteří utíkají pryč s křičícími ratolestmi a tak dále. I když hlavním bodem obřadu jste samozřejmě vy, tak tyhle momentky by v albu neměly chybět.

Místo obřadu

Obřad by se měl vždy odehrávat na tom nejhezčím možném místě, které v dané lokalitě máte k dispozici. Stejně tak budete vždy přistupovat i k výzdobě daného místa. Květinové dekorace, různé vázičky, nebo právě slavobrány. Abyste měli na svůj svatební den perfektní vzpomínky a také fotky, jsou naše slavobrány vždy tak velké, aby nijak nerušily celkový dojem z obřadu. Je jen na vás, jaký tvar se vám bude líbit a čím svůj obřad ozdobíte.

Odchod z obřadu

Konec obřadu a odchod novomanželů je fotogenická chvíle, o tom není pochyb. Vše už je uvolněnější, máte to za sebou a tak v klidu a pohodě odcházíte uličkou mezi svatebčany. Pokud na vás budou házet rýži, či okvětní lístky, určitě vzniknou krásné fotografie, které vám tyto chvíle vždy připomenou.