Dress code svědkyně

Jestliže si vás nevěsta či ženich zvolí jako svědkyni, jedná se o jedinečnou událost. Je však třeba počítat s tím, že svědkyně se na chodu svatebního dne velmi podílí a pomáhá. Proto je nutné zvolit vhodný outfit, ve kterém se budete cítit dobře. Dress code svědkyně zkrátka musí celkově ladit s celým dnem.

Přizpůsobte se

Vzhledem k tomu, že každá svatba se značně liší, je dobré se individuálně přizpůsobit té, na kterou jdete. Proto je dobré se s předstihem domluvit se snoubenci, v jakém duchu svatba bude.

  • Někdy totiž může být tento den neformální, laděn do jedné barvy či stylu, či třeba naopak formální.
  • Proto je důležité zjistit, jaká jsou očekávání a touhy nevěsty a ženicha.
  • Myslete však na to, že i když je svatba v uvolněném stylu, stále je třeba obléci se přiléhavě roli svědkyně.

Obecně platí pravidlo, že by svědkyně neměla zastínit nevěstu a poutat na sebe pozornost.

Víte, kdo může být svědek na svatbě?

Vhodná barva oblečení

Naprostou samozřejmostí je zákaz bílého oblečení na svatbu. Tato barva totiž patří nevěstě. Snažte se vyhnout také dalším světlým barvám jako je například champagne. Někdy se může stát, že si nevěsta zvolí svatební šaty jiné než bílé barvy. V takovém případě byste neměla volit stejnou barvu, jakou si obleče nevěsta. Mezi další nehodící se barvy patří černá a také příliš výrazné odstíny. Skvělou volbou jsou pastelové barvy, které jsou decentní a elegantní. Oblíbenou volbou je například světle modrá, tyrkysová, broskvová, či starorůžová.

Svatby mají často nařízení dress code do jedné barvy.

družičky musí dress code splnit také

V takovém případě je jasné, v jaké barvě volit šaty. Pokud nevěsta nelpí na konkrétní barvě, jako svědkyně byste se i tak měla se snoubenci a druhým svědkem sladit. Nikoliv však v barvě oblečení – zvolte si jednu barvu, ve které každý z vás bude mít nějaký doplněk.

Náš tip: Pořiďte si třeba náramek, který bude sladěn s kyticí nevěsty a kapesníčkem v klopě ženichova saka.

Šaty, nebo něco jiného?

Nejčastější volbou oblečení na svatbu jsou šaty. Skvěle vypadají koktejlové, či pouzdrové šaty. Nejdůležitější je však zvolit správnou délku šatů, případně sukně. Na takovouto událost se vůbec nehodí minišaty, ideální je délka šatů alespoň lehce nad kolena, případně do půli stehen. Skvěle však vypadají také šaty a sukně až na zem, ty se hodí na uvolněné svatby, například v boho stylu.

Nabízí se i další sváteční oblečení, které si na svatbu můžete vzít, pokud nepatříte mezi milovnici šatů. Zkombinovat můžete blůzku se sukní. Sukni lze případně nosit také jako součást dámského kostýmu. Pokud máte raději kalhoty, oblečte se do dámského kalhotového kostýmu. Dress code svědkyně by měl být decentní a odpovídající tomu, že dosvědčuje

Elegantní a společenské mohou být také overaly, je však třeba zvolit přiléhavý model.

dress code platí pro všechny

Další doplňky

Jakmile si zvládnete vybrat šaty, rozhodně ještě nemáte vyhráno. Je dobré připravit se na možnou nepřízeň počasí, najděte proto vhodné sako či kabátek. Kromě toho budete potřebovat také lodičky, případně páskové sandálky. Jestliže se svatba koná venku, snažte se vybrat hlavně pohodlnou obuv. Dobrou volbou jsou balerínky, které jsou společenské a umožní vám chůzi i v náročnějším terénu. Outfit se hodí doplnit také drobnou kabelkou či psaníčkem, do kterého vložíte potřebné drobnosti. Pak už stačí pouze vybrat decentní šperky, které doladí váš outfit k dokonalosti.

Častou otázkou je, zda je k šatům potřeba vzít si silonky. Podle etikety byste je vždy měla mít, výjimka však existuje v případě, že je extrémní horko. Některé svatby však mají uvolněnou atmosféru, a tak je možné, že silonové punčochy nebudete muset mít.

O všem vždy je dobré nejprve se poradit s nevěstou.

Dress code na svatbu se často může lišit, proto je vždy dobré zeptat se nevěsty, v jakém duchu je svatební den organizován. Jedno pravidlo je však univerzální – hlavní ženou dne má být nevěsta, proto ji nezastiňte. I tak se však dá vybrat elegantní a krásný outfit, ve kterém zazáříte. Stejně tak je důležité, aby i každý host věděl, jak se má na svatbu obléct.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *